Derya Artemel eşi kimdir? Derya Artemel kimdir, kaç yaşında, instagram hesabı ne?

20.04.2022
Derya Artemel eşi kimdir? Derya Artemel kimdir, kaç yaşında, instagram hesabı ne?

1980 yılında İzmir’de doğmuştur. Üniversite eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Güzel oyuncu 2002 yılında Zerda dizisi ile ilk kez ekranlara çıkmıştır. Dizisinde “Sıla” karakterini oynamıştır.

Derya Artemel eşi kimdir? Derya Artemel kimdir, kaç yaşında, instagram hesabı ne?

1980 yılında İzmir’de dünyaya gelen eğitiminin önemli bir kısmını İzmir’de tamamladı.

Üniversiteyi ise 9 Eylül Üniversitesi’nde okudu. Burada Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İzmir’de o dönem farklı çalışmalara dahil olsa da Gaye Sökmen ajans ile yaptığı anlaşma ile oyunculuk kariyerine hızlı bir adım attı.

Kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde rol alan Derya Artemel, 2002 yılında oynadığı ‘’Zerda’’ isimli dizide boy gösterdi. Aynı yıllarda ‘’ Aliye ‘’ isimli dizide de Nejat İşler ve İlhan Şeşen ile beraber oynadı.

Televizyon dizilerinde başarılı bir iş ortaya koyan Derya Artemel, Organize İşler isimli sinema filminde de yer aldı.

Ardından gelen yıllarda ise Seher Vakti, Fikrimin İnce Gülü, Yol Arkadaşım ve Bitmeyen Şarkı gibi yapımlarda izleyici karşısına yer aldı.

Derya Artemel, 2015 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Kırgın Çiçekler dizisinde yer aldı.

Oyunculuğa 2002 yılında Zerda dizisinde Sıla Eroğlu rolüyle başladı. Şimdiye dek 10 kadar film ve dizide rol aldı. Bazı dizilerde birden fazla oyunculuk yaptı. Son olarak Aşk ve Mavi dizisinde Servet karakterini canlandırmaktadır.

Ajans: Gaye Sökmen Ajans

9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu Derya Artemel 1980 doğumludur.

Kanal D ekranlarında Cinayet ardından Kırgın Çiçekler dizisinde Masude karakterini canlandırmıştır. Günümüzde Aşk ve Mavi dizisinde Servet karakterini canlandıran güzel oyuncu Derya Artemel İzmir doğumludur.