Edanur Yılmaz kimdir? Edanur Yılmaz Gönül Dağı kim, nereli, kaç yaşında?

22.05.2022
Edanur Yılmaz kimdir? Edanur Yılmaz Gönül Dağı kim, nereli, kaç yaşında?

Edanur Yılmaz kimdir? Edanur Yılmaz Gönül Dağı kim, nereli, kaç yaşında?

Gönül dağı dizisi ile tanıdık kendisini. İnsanı dinlendiren sesi ile gönüllerde yer edindi. Her ne kadar “Alın Yazısı” şarkısı ile tanınmışsa da daha farklı projelerde de yer almıştır. Müziğe olan ilgisi kariyerini de bu yönde şekillendirmiştir.

24 Aralık 1997’de Kırşehir’de dünyaya geldi. Şu anda Ankara’da yaşamaktadır. Müzikle tanışması ilkokul 6. sınıfta olmuştur. Bağlama çalmaya 9. sınıfta başlayan Edanur Yılmaz ayrıca ud, piyano ve çeşitli enstrumanlar çalmaktadır.

  1. sınıfta TRT Ankara radyosu Türk Halk Müziği gençlik korosu sınavını kazandı. Burada aldığı 5 yıllık eğitimin ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziği ses eğitimi bölümünü kazandı. Burada aldığı eğitim süresi boyunca Ud çalmayı öğrendi.

Gönül Dağı dizisinde çalan, sözleri Gökhan Üçel’e, müziği ise Engin Arslan’a ait olan “Alın Yazısı” şarkısını yorumladı. Trend şarkılar listesinde ilk 10’a girmeyi başardı. Sosyal medya hesapları:

Instagram: @ednrylmzzz
Youtube: Edanur Yılmaz
Twitter: @ednrylmz0
Yukarıda Edanur Yılmaz ile alakalı detayları kendisinden aldığımız izin ile paylaştık. Sizler de Edanur Yılmaz’a sosyal medya hesaplarını takip ederek destek olabilirsiniz. Aşağıda en çok merak edilen soruların kısa cevaplarını bulabilirsiniz:

Edanur Yılmaz kaç yaşında
1997’de dünyaya gelen Edanur Yılmaz 25 yaşındadır.

Edanur Yılmaz nereli
Doğum yeri Kırşehir’dir. Ankara’da ikamet ediyor.

Edanur Yılmaz burcu
22 Aralık ile 21 Ocak tarihleri arasında doğanlar Oğlak burcudur.

Edanur Yılmaz’ın söylediği şarkılar
Alın Yazısı (Gönül Dağı dizisi)
İnci Misali (Youtube)
Derbeder (Youtube)
Fikrimin İnce Gülü (Youtube)
Düşler Sokağı (Youtube)
Neyleyim Köşkü (Youtube) ft. Ahmet Ayzit