Efe Akman Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Ali Ersan Duru Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

07.06.2022
Efe Akman Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Ali Ersan Duru Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Efe Akman Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Efe Akman Galatasaray alt yapısında orta saha oyuncusu vardır.

Ayhan Akman‘ın 2006 doğumlu Galatasaray altyapısında forma giyen oğlu. Ali Akman‘ın kuzeni, kendisi gibi Galatasaray altyapısında forma giymekte olan 2004 doğumlu Hamza Yiğit Akman‘ın kardeşi.

Ayhan Akman (d. 23 Şubat 1977; İnegöl, Bursa) Türk teknik direktör ve eski millî futbolcudur. TRT Spor kanalında yorumculuk yapmaktadır.

Sen Çal Kapımı Efe Akman Kimdir?

Sen Çal Kapımı dizisinde yer alan karakterlerden Efe Akman, İtalya’da yaşayan ve mesleğinde başarılı bir peyzaj mimarı olarak karşımıza çıkarken aynı zamanda kibar, akıllı, karizmatik ve centilmen karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Ali Ersan Duru‘dan başkası değildir.

Ali Ersan Duru Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Babası Ankaralı, annesi Karadenizlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönem içinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Esogü Tiyatro Topluluğu) ile amatör tiyatro hayatına başladı.

Başrolde Aşk, Hayat Devam Ediyor, Çanakkale 1915, Bugünün Saraylısı, Romantik Komedi 2, Yağmurdan Kaçarken, Gönül İşleri, Aşk Zamanı, Şahane Damat ve Kalbimin Sultanı gibi dizi ve sinema filmlerinde rol alan Ali Ersan Duru, Bir ara Atv ekranlarında yayınlanmakta olan Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol almaktadır.

Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü mezunudur. Öğrencilik yıllarında amatör tiyatro ile sahne deneyimini gerçekleştiren Ali Ersan Duru, ilk olarak Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda yer almış ve 2008 senesinde Diyalog Sanat’ta oyunculuk eğitimini almıştır. Ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na katıldı.

İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Başrolde Aşk adlı dizisi ile yaşamıştır.

Başrolde Aşk, Hayat Devam Ediyor, Çanakkale 1915, Bugünün Saraylısı, Romantik Komedi 2, Yağmurdan Kaçarken, Gönül İşleri, Aşk Zamanı, Şahane Damat ve Kalbimin Sultanı gibi dizi ve sinema filmlerinde rol alan Ali Ersan Duru, şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanmakta olan Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol almaktadır. Ali Ersan Duru, 1.90 metre boyunda 80 kilo ve Başak burcudur.

Ali Ersan Duru’nun rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Sen Anlat Karadeniz (TV Dizisi)
2018-2019 – Diriliş Ertuğrul (Albastı Beybolat) (TV Dizisi)
2018 – Kalbimin Sultanı (Mahmut) (Tv Dizisi)
2016 – Şahane Damat (Mehmet) (TV Dizisi)
2015 – Aşk Zamanı (Fikret) (TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (TV Dizisi)
2013 – Yağmurdan Kaçarken (Korkmaz) (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Mustafa) (Sinema Filmi)
2013-2014 – Bugünün Saraylısı (Fatih) (TV Dizisi)
2012 – Çanakkale 1915 (Mehmet Ali) (Sinema Filmi)
2011-2012 – Hayat Devam Ediyor (Berat) (TV Dizisi)
2011 – Başrolde Aşk (Emre) (TV Dizisi)