Ergün Kırlıkovalı çocuğu varmı? Ergün Kırlıkovalı eşi kim? Ergün Kırlıkovalı kaç yaşında?

13.07.2022
Ergün Kırlıkovalı çocuğu varmı? Ergün Kırlıkovalı eşi kim? Ergün Kırlıkovalı kaç yaşında?

Sizde Ergün Kırlıkovalı kimdir? Ergün Kırlıkovalı nereli, kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı eşi kim? Çocuğu var mı? Ergün Kırlıkovalı evi nerede? Ergün Kırlıkovalı bein gibi soruların yanıtını arıyorsanız aşağıdaki içeriğe göz atınız.

Ergün Kırlıkovalı bir röportajında;

Kırlıkovalı soyisimlerinin Kırlıkovalı köyünden alındığını belirterek “Babam İstanbul’da Yetimler evinde büyüyor. Sonra İstanbul Üniversitesinde Yüksek Orman Mühendisi olarak 1939’da mezun oluyor. Annemin aileside Üsküp’ten kaçıyor. Onlarıda Sırplar tehdit ediyor. Onların aileside böylece İstanbul’a geliyor. Balkanların anlatılmayan acıları bu iki aileyi birleşitiriyor. 1939’da evleniyorlar. Biz 8 kardeştik ben en küçüğüyüm. 1952 doğumluyum.” dedi.

Türkiye’nin program ortaklığından çıkartıldığı F-35 savaş uçaklarının görünmezlik özelliğini Türk Mühendis Ergün Kırlıkovalı sağlıyor.

Türkiye’nin program ortaklığından çıkartıldığı F-35 savaş uçaklarının görünmezlik özelliğini Türk Mühendis Ergün Kırlıkovalı sağlıyor.  43 sene önce ABD’ye yerleşen Kimya Mühendisi Ergün Kırlıkovalı Amerikan Deniz ve Hava Kuvvetleri’nde kullanılan özel malzemelerin tek üreticisi Türk mühendis olarak tarihe geçmiş biri.