Ergün Kırlıkovalı kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı vikipedi, serveti, evi?

22.04.2022
Ergün Kırlıkovalı kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı vikipedi, serveti, evi?

Ergün Kırlıkovalı kimdir, Ergün Kırlıkovalı nerelidir, Ergün Kırlıkovalı kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı vikipedi, Ergün Kırlıkovalı serveti, Ergün Kırlıkovalı evi?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Ergün Kırlıkovalı kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı vikipedi, serveti, evi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Eski Türk-Amerikan Dernekler Kurulu (ATAA) Başkanıdır Ergün Kırlıkovalı.

43 sene önce ABD’ye yerleşen Ergün Kırlıkovalı Amerikan Deniz ve Hava Kuvvetlerinde kullanılan özel malzemelerin tek üreticisi Türk mühendis olarak tarihe geçmiş biri. Çelik kadar güçlü ve polimer kadar esneyebilen bir kaplama üreten Kırlıkovalı’nın dünyada rakibi yok

Ergün Kırlıkovalı 1952 doğumlu ve 8 kardeşin en küçüğü olarak dünyaya gelmişti. Kendi açıklaması şöyle: “Babam İstanbul’da Yetimler evinde büyüyor. Sonra İstanbul Üniversitesinde Yüksek Orman Mühendisi olarak 1939’da mezun oluyor. Annemin aileside Üsküp’ten kaçıyor. Onlarıda Sırplar tehdit ediyor. Onların aileside böylece İstanbul’a geliyor. Balkanların anlatılmayan acıları bu iki aileyi birleşitiriyor. 1939’da evleniyorlar. Biz 8 kardeştik ben en küçüğüyüm. 1952 doğumluyum.”

Ergün Kırlıkovalı Twitterda @ethocide kullanıcı adı ile bulunur.

Açıklama kısmında şu ibaretler yer alır.

Bogazici University, Chemistry; Manchester University, Polymer Science; Research in USA, Holland, Austria and Turkey.

Ergün Kırlıkovalı Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünden 1974 yılında mezun olmuştur.

Hollanda ve Avusturya’da 2 ayrı staj yapmıştır.

Yaklaşık 1 yıl önce yaptığı açıklama ile gündeme gelmişti.

“Hayal kurun ve o hayalleri sonuna kadar takip edin!”

Erkan Tarhan’ın konuğu; alanında araştıran, geliştiren, üreten dünyaca ünlü bir iş adamı… Ergün Kırlıkovalı hazin bir geçmişe sahip… Balkanların hiç anlatılmayan acılarına maruz kalmış anne ve babasının sekiz çocuğundan en küçüğü… Şimdi onların ağzı, dili, sesi oluyor, hikâyelerini anlatıyor…

İşte o açıklama.

Kırlıkovalı, Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) tarafından çevrimiçi düzenlenen “Amerikan Hukuk ve Siyasi Alanlarında Türk-Ermeni İlişkileri” etkinliğine, Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) Eş Başkanı Avukat Günay Evinch ile birlikte katıldı.

Eski Türk-Amerikan Dernekler Kurulu (ATAA) Başkanı Ergün Kırlıkovalı, Ermenilerin propaganda için kullandıkları kaynakların gerçeklikten uzak olduğunu belirterek, “Bunlardan ilki ve en meşhuru Hitler’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında Polonya’ya saldırmadan önce komutanlarıyla yaptığı toplantıda sözde Ermeni soykırımıyla ilgili söylediği yine Ermeniler tarafından iddia edilen sözler.” dedi

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Ergün Kırlıkovalı kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Ergün Kırlıkovalı vikipedi, serveti, evi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.