Esin Yağmurdereli kimdir? Kaç yaşında? Esin Yağmurdereli oğlu, kaç çocuğu var?

29.12.2022
Esin Yağmurdereli kimdir? Kaç yaşında? Esin Yağmurdereli oğlu, kaç çocuğu var?

Esin Yağmurdereli kimdir? Esin Yağmurdereli kaç yaşında? Esin Yağmurdereli oğlu, kaç çocuğu var?

Osman Yağmurdereli‘nin eşi Esin Yağmurdereli, Azeri bakıcısının mağduru oldu. Kısa süre önce bir bakıcı hizmetleri şirketinden kendisine yardımcı olması için bir kişiyi çağıran Esin Yağmurdereli, eve gelen kişi tarafından çayına ilaç katılıp uyutuldu.

Esin Yağmurdereli, uzun yıllar Osman Yağmurdereli’nin eşi ve eski Bakan Veysel Atasoy’un kardeşi olarak anılsa da çok genç yaşlarda ilk evliliği pek bilinmiyordu. Hayatında sevdiklerini hep ardarda kaybettiğini anlatan Esin Yağmurdereli, ilk eşinden bir erkek çocuğu sahibi olmuştu.

Ailece gittikleri bir düğün dönüşü trafik kazasında eşini kaybeden Esin Yağmurdereli, oğlu Tolga ile kazadan yaralı kurtulsa da, acılar ve kazalar ailenin peşini bir türlü bırakmadı. Eşinin ölümünden sonra oğlu Tolga ile teselli bulan Esin Yağmurdereli’ye abisi Veysel Atasoy kol kanat germişti. Esin Yağmurdereli kimdir?

Esin Yağmurdereli kimdir? Esin Yağmurdereli kaç yşaında? Esin Yağmurdereli oğlu, kaç çocuğu var?

Osman Gazi Yağmurdereli, 6 Şubat 1953 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokulu 3. sınıfa kadar Trabzon Kurtuluş İlkokulu’nda, daha sonra ise Ankara Kavaklıdere İlkokulu’nda bitirdi. Orta ve lise eğitimini ise Namık Kemal Lisesi Yenişehir Koleji’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nü bitirdi. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra, yorumcu sanatçı olarak sanat çalışmalarına başladı. Televizyon yapımcılığıyla birçok diziye imza attı

Osman Yağmurdereli, Demokrat Parti ve Adalet Partisi’nin kurucularından, 12. dönem Trabzon Milletvekili Zeki Yağmurdereli’nin oğludur. ANAP eski milletvekili ve bakanlardan Veysel Atasoy, Yağmurdereli’nin kayınbiraderidir.
Turgut Özal – Semra Özal çiftinin 1986 yılında tanıştırmasıyla dönemin Ulaştırma Bakanı Veysel Atasoy’un kız kardeşi, İş Bankası’nda müdür olarak çalışan Esin Atasoy ile 1987 yılında evlendi.

“Nişan Yüzüğü” ve “Sarışın” adlı iki albüm çıkardı, bir Kıbrıs şarkısı olan “Bir bir biri birilerine” ve “Eller eller” şarkılarıyla tanındı. Şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk da yaptı. Bir dönem TRT’nin en sevilen dizilerinden biri olan “İz Peşinde”de canlandırdığı “Komiser Esat” tiplemesiyle yıldızı iyice parladı.

1988 yılında Yağmur Ajans adı ile bir film yapım şirketi kuran Osman Yağmurdereli, Kerime Nadir’in Samanyolu adlı eserini bir dizi haline getirerek, TRT’ye sattı. Yağmur Ajans’la birçok televizyon kanalına dizi üretti. Bir dönem Trabzonspor yöneticiliği de yaptı.

Devlet Sanatçısı unvanı da taşıyan yapımcı Osman Yağmurdereli, 5 yıl üst üste “Altın Kelebek En İyi Yapımcı Ödülünü” de aldı.

Osman Yağmurdereli, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Ak Parti’den İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı oldu. 22 Temmuz 2007 seçimleri sonucu 23. dönem AKP İstanbul milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapıyordu.

Osman Yağmurdereli, 2 Ağustos 2008 tarihinde bağırsak kanserinden dolayı vefat etti. Cenazesi, Aşiyan mezarlığına defnedildi.