Firat Develioğlu kimdir ne iş yapar? Fırat Develioğlu Şirketleri, serveti? Fırat Develioğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

06.05.2022
Firat Develioğlu kimdir ne iş yapar? Fırat Develioğlu Şirketleri, serveti? Fırat Develioğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Fırat Develioğlu, Kazakistan’ın etkili işadamlarından biridir. Galatasaray eski sicil kurulu başkanı Serdar Eder ve gazeteci Fatih Altaylı’nın Galatasaray Lisesi 113. döneminden sınıf arkadaşı olan Fırat Develioğlu, aynı zamanda başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu’nun ikinci başkanı olarak görev yapacak olan Osman Kocaman’ın da sınıf arkadaşı. Uzun yıllardır Kazakistan’da yaşayan Develioğlu, şu anda Türkiye’de mümessillik faaliyetleri yürütüyor. Fırat Develioğlu, başkan seçilmeden önce Burak Elmas’a destek mesajı vermişti.

Firat Develioğlu kimdir ne iş yapar? Fırat Develioğlu Şirketleri, serveti? Fırat Develioğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Galatasaray’ın yeni başkan adayı Fırat Develioğlu, uzun yıllar Kazakistan’da yaşadı. Kazakistanlı ünlü iş adamı Develioğlu, şu sıralar Türkiye’de mümessillik yapmakta.

Şu anda 58 yaşlarında olan Fırat Develioğlu, Galatasaray’daki pek çok isimle okul yıllarında sınıf arkadaşı olması ile biliniyor.

Fatih Altaylı, Serdar Eder ve Osman Kocaman; Develioğlu’nun okul yıllarındaki sınıf arkadaşlarından bazıları.

Galatasaray’ın yeni başkan adayı olduğunu açıklayan Fırat Develioğlu, Kazakistan’ın önemli iş adamları arasında yer almaktadır. Galatasaray eski sicil kurulu başkanı Serdar Eder ve Galatasaray Lisesi 113. döneminden sınıf arkadaşı olan Fırat Develioğlu, aynı zamanda başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu’nun ikinci başkanı olarak görev yapacak olan Osman Kocaman’ın da sınıf arkadaşı olduğu bilinmektedir. Uzun yıllardır Kazakistan’da yaşayan Fırat Develioğlu, şı sıralarda Türkiye’de mümessillik faaliyetleri yürütmektedir.

Galatasaray’da olağanüstü seçimin yapılmasına mahkemeye yaptığı başvuru ile engel olan Fırat Develioğlu, Demirören Haber Ajansı’na açıklama yaptı.

Galatasaray Kulübü üyesi olan Fırat Develioğlu, mali genel kurulun iptalini isterken doğru bir davranışta bulunduğunu ve yeni yapılacak seçimin durdurulması konusunda da ilkeli ve hukuki bir talepte bulunduğunu savundu. Develioğlu, Demirören Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, iki başkan adayının da amacının 39’uncu başkan olarak resmini müzeye astırmaktan başka hiçbir hedefleri olmadığını iddia ederken, “Benim yaptığım müracaat Galatasaray’ın kongresini en fazla 21 gün geciktirebilir. Mahkeme tedbir koyduğu anda 21 gün sonrasına kulüp seçim kararı alabilir ve ben bunu hiç bir şekilde durduramam. Bana en fazla söylenebilecek söz ‘ Galatasaray’ın kongresini 21 gün geciktiren insan’ yakıştırması olur” şeklinde konuştu.