Gorr The God Butcher kimdir? Ekşi, Güçleri, Kim oynuyor, kim oynayacak?

24.05.2022
Gorr The God Butcher kimdir? Ekşi, Güçleri, Kim oynuyor, kim oynayacak?

Gorr The God Butcher kimdir? Ekşi, Güçleri, Kim oynuyor, kim oynayacak?

Gorr the God Butcher, Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında görünen kurgusal bir süper kötü adamdır. Karakter Marvel Sinematik Evreni filmi Thor: Love and Thunder’da yer alacak ve Christian Bale tarafından oynanacak.

Gorr The God Butcher Kimdir?

Gorr The God Butcher, kötü ve cani bir karakter olsa da aynı zamanda trajik bir karakterdir. Çizgi romanlarda Gorr, açlık ve kıtlık tehlikesinin olduğu adı bilinmeyen bir gezegende doğar. Küçük yaşta anne ve babasını kaybeder ve zor şartlar altında yaşamaya başlar. Evlenir ve çocukları doğar. Ancak karısının ve çocuklarının birer birer açlıktan öldüğünü görür. Tüm bu acı ve ıstıraba katlandıktan sonra, dualarına karşılık vermeyen tanrıların gerçekte var olmadıklarını düşünür. Bir süre sonra savaşan iki tanrıyla karşılaşır ve onların gerçek olduklarını görür. Ne var ki bu sefer de dualarına cevap vermedikleri için öfke duymaya başlar.

Savaşan tanrıların bir tanesinden, tanrı Knull’dan, All-Black kılıcını alır. Gorr bu sayede tanrıları öldürme yeteneği kazanır. Daha sonra evrendeki tüm tanrıları öldürmek için sefere çıkar. Bir süre sonra Gorr The God Butcher (Tanrı Kasabı Gorr) lakabını kazanır.

Gorr ve Thor ilk olarak Orta çağ İzlanda’sında karşılaşırlar. Thor, tanrıların öldüğünü fark eder ve bunu Gorr’un yaptığını öğrenir. İkili savaşırlar. Thor, Gorr’un kolunu keser ancak öldürmeyi başaramaz. Evrende tanrıları avlamaya devam eden Gorr, Thor ile karşılaşmasını unutmaz ve onu öldürmeye yemin eder.

Yüzlerce yıl sonra Thor, tanrıların tekrar ölmeye başladığını fark eder. Ölümleri ve kaybolmaları araştırmaya başladığında Gorr’un izlerine rastlar. İkili tekrar karşılaşıp, savaşmaya başlarlar. Ancak bu sefer Gorr, tüm zaman çizgilerindeki tanrıları öldürmek için bir bomba hazırlamıştır.

Süper Güçleri ve Yetenekleri

Gorr, kılıcı olmadan insanüstü güçlere sahip değildir. Kılıçla birlikte, tanrıları öldürme yeteneğinin ötesinde birçok güç kazanır. Kılıç ona muazzam bir süper güç ve uçmasını sağlayan kanatlar yaratma yeteneği verir. Karanlıktan kendisine silahlar yapabilir. Ayrıca neredeyse ölümsüzdür. Yüzyıllar boyunca evrende tanrıları öldürerek zaman geçirmiştir.

Ömrü boyunca binlerce yıllık savaş deneyimi kazanmıştır. Aynı zamanda işkence tekniklerinde ustalaşmıştır.

Özellikleri

Karakter Jason Aaron ve Assad Ribic tarafından yaratılmıştır. İlk çıkışını ise Thor: God of Thunder isimli çizgi roman serisinin ikinci sayısında yapmıştır. İlk sayıda gözükmese de Gorr’un ismi geçmektedir.

Gorr çizgi romanlarda acımasızlığı ve zalimliği ile bilinir. Butcher yani “kasap” lakabını boşuna almamıştır. Sadece tanrıları öldürmekle kalmaz onlara işkence etmekten zevk alır. Geçmişte çektiği acıların benzerini onların da çekmesini istemektedir. Marvel hayranları her ne kadar karakteri ilk defa 2012 yılında görmüş olsalar da Thor ve Gorr’un geçmişi çok eski çağlara kadar uzanır. Gorr antik çağlardan beri binlerce yılını tanrıları bulup öldürmekle geçirmiştir.

All-Black Necrosword veya Godslayer gibi isimlerle tanınan Gorr’un kılıcı gerçekte bir simbiyottur. Gorr bu kılıcı sahiplenerek gerçekte başka bir kötücül varlıkla simbiyotik bağ kurar.

Gorr her ne kadar kabul etmiyor olsa da kendisi de zamanla bir tanrıya dönüşmüştür. İşkence etmek için esir aldığı tanrılardan birisi olan Volstagg, “Gorr’un tüm tanrıları yok etmeyi hiçbir zaman başaramayacağını çünkü kendisinin de bir tanrı olduğunu” söylemiş, sonucunda Gorr’un öfkelenmesine ve zalimliğini daha da arttırmasına neden olmuştur. Çünkü Gorr da bu iddianın doğru olduğunu içten içe bilmektedir.

Aile üyelerinden kaybettiği son kişi olan oğlu Agar’ı hiçbir zaman unutamamıştır. Hatta kılıcını kullanarak açlık nedeniyle ölen son oğlunun alternatif bir versiyonunu yaratmıştır.