Gülay Yedekçi kimdir? Gülay Yedekçi nerelidir? Gülay Yedekçi kimdir? kaç yaşında, evli mi, eşi kim?

16.05.2022
Gülay Yedekçi kimdir? Gülay Yedekçi nerelidir? Gülay Yedekçi kimdir? kaç yaşında, evli mi, eşi kim?

Gülay Yedekçi kimdir? Gülay Yedekçi nerelidir? Gülay Yedekçi kimdir? kaç yaşında, evli mi, eşi kim?

Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanıdır. TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesidir. Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanıdır. İyi düzeyde İngilizce bilen Yedekci, 2 çocuk annesidir.

Gülay Yedekçi 1976’da İstanbul’da doğdu.

Gülay Yedekçi Baba adı Turgut, anne adı Hatice’dir.

Gülay Yedekçi Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesinde yüksek lisansını, İTÜ’de doktorasını tamamladı.

Gülay Yedekçi 1996 yılında Taksim’de kendi mimarlık ofisini kurdu.

Gülay Yedekçi Çeşitli ölçeklerde çok sayıda projeye imza attı. Üniversitede öğretim üyesi, bölüm başkan yardımcısı ve dekan yardımcısı olarak görev aldı. Kentsel Dönüşüm, Geleceğin Şehirleri ve Biyomimikri (Doğadan Esinlenen Tasarım) uzmanlık alanlarıdır. Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda konferans, panel ve sempozyumda konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.

Gülay Yedekçi CHP Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Fatih Belediye Meclis Üyesi olarak İmar ve Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonlarında görev aldı. CHP İstanbul İl Merkezinde ”Gençlik Yeniden Yapılanma Toplantıları” düzenledi.

Gülay Yedekçi Engelliler için ”Turuncu Bayrak” önerisinin sahibidir. Ekolojik Kadın Köyü Projesinin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu ve Umut (Sokak) Çocukları Derneği yönetim kurullarında görev aldı.

Gülay Yedekçi Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanıdır. TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesidir. Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanıdır.

Gülay Yedekçi 2014 yılı ”En İyi Mimar” ödülünü almıştır. Yayımlanmış çok sayıda makalesi ve 4 kitabı vardır. İyi düzeyde İngilizce bilir Gülay Yedekçi .

Gülay Yedekçi, 2 çocuk annesidir.