Güncel Nakliyat Fiyat Hesaplama 2022, Ev Taşıma Nakliye Fiyatları Ne Kadar?

21.06.2022
Güncel Nakliyat Fiyat Hesaplama 2022, Ev Taşıma Nakliye Fiyatları Ne Kadar?

Güncel Nakliyat Fiyat Hesaplama 2022, Ev Taşıma Nakliye Fiyatları Ne Kadar?

Tır Km fiyatları kilometre başı 8-10 TL dir. Örneğin 100 kilometre gibi bir mesafe 800 – 1000 Türk Lirası gibi bir ücret talep edilir. Söz konusu şehir içi nakliyat fiyatları veya şehirlerarası Tır nakliye km ücreti değişkenlik gösterebilir.

Evden eve taşınma işlemi günümüz şartlarının karşımıza sıklıkla çıkardığı işlemlerden bir tanesidir. Tayinler, ev değişiklikleri, iş gereği geçici veya kalıcı mekan değişiklikleri ve sayılamayacak kadar bir çok sebep var. Özellikle yaz ayları yani tayin dönemleri bu işin için çıkmak zorlaşır.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları 2022, Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Fiyatları Ne Kadar?

Nakliye firması ile anlaşmadan önce derin bir araştırma yapmanız ve çalışacağınız firma ile ilgili hizmet, şikâyetler ve diğer detayları öğrenmeniz çok önemlidir. Çünkü her firma çok farklı fiyatlar verebiliyor.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları 2022, Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Fiyatları Ne Kadar? Nelere Dikkat Etmeli?

2022 yılında Ev taşıma fiyatları konusunda araştırma yapanlar için ücretleri hesaplama konusunda baz alınması gereken bazı maddeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nakliyenin aciliyeti;
  • Geçiş ücretleri;
  • Yakıt
  • Zorunlu sigorta
  • Yasal vergiler
  • Montaj ve demontaj gibi ekstra hizmetler
  • Diğerlerinin yanı sıra dâhil olan çalışan sayısı.

Şimdi araştırmalarımıza göre bazı örnekler verelim. Aşağıda görüldüğü gibi fiyatlar şehirlerarası mesafeye göre ortalama bir konut eşyaları üzerinden hesaplanmıştır.

  • İstanbul’dan Tekirdağ’a ev taşıma için ortalama fiyat 7500 TL’den 12.000 TL’ye kadardır.
  • İstanbul’dan Çanakkale’ye evden eve nakliye ortalama fiyatları 7000 TL’ den 21.000 TL’ ye kadardır.
  • İstanbul’dan Balıkesir’e evden eve taşıma için ortalama fiyat 8200 TL’den 18.000 TL’ye kadardır.

Evden eve taşıma sektöründe hizmet veren firmalar asansörlü nakliyat talep eden müşterilerine sundukları fiyatları, asansörlü aracın kirasına göre belirlemektedir. Bazı firmalar saatlik veya günlük ücret karşılığında bu özel araçları kiralarken bazı firmalar kendi bünyesinde asansörlü nakliye aracı barındırmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz evden eve nakliye hesaplama maliyetlerine ek olarak asansörlü aracın maliyeti eklenerek ortalama rakam tespiti yapılabilir. Bu araçların saatlik ücreti güncel 300 TL’den başlamakta olup günlük ücreti 1500 TL’den başlamaktadır. Taşınacak eşyaların (mobilya, ev aletleri, kutular vb.) kapladığı metreküp, bir taşınma işlemi için bütçe oluşturulurken ana verilerden biridir. Tahmin ettiğimiz gibi profesyonel şirketler genellikle evdeki oda sayısını bilerek bu bilgi hakkında fikir sahibi olabiliyorlar. Örneğin, 3 odalı bir eve taşınmanın fiyatı 3500 TL’den başlayabilirken, 4 veya 6 odalı bir ev olması durumunda fiyat 8.000 TL’den fazla olabilir.

Mesafe: Nakliye hizmeti veren şirketler bazen maksimum mesafe belirler; bazen de başlangıç ​​noktasından hesaplamaya başlarlar. Ancak genelde kat edilen kilometreye göre fiyat değişmektedir.

Hizmet kalemleri: Taşınma şirketleri, taşıma ekibinin tahsis edilmesi ve gerekli araçların kiralanmasını içeren temel hizmet kalemleri için ücret talep etmektedir.

Ekstra hizmetler: Taşınma asansörsüz bir apartmanda yapılıyorsa, bazen mobilya sökme, paketleme ve hatta vinç kiralama gibi ek hizmetlere ihtiyaç olabilir. Tüm bunlar, her müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak ayrı olarak faturalandırılır.

Tır Km fiyatları kilometre başı 8-10 TL dir. Örneğin 100 kilometre gibi bir mesafe 800 – 1000 Türk Lirası gibi bir ücret talep edilir. Söz konusu şehir içi nakliyat fiyatları veya şehirlerarası Tır nakliye km ücreti değişkenlik gösterebilir.

Kamyon nakliye km bedeli hesaplanırken Karayolları Genel Müdürlüğünün yıllık baz aldığı Rayiç bedeli dikkate alınarak hesaplanır. Kamyon nakliye kilometre fiyatları belirlenirken iki il arası mesafe farkına dikkat çekilir. Bu iki il arasında yer alan mesafeye bağlı olarak tüketilecek yakıt, zaman ve emek dikkate alınarak her yıl Karayolları Müdürlüğü ve İl Belediye Başkanlıkları Kilometre Rayiç Bedeli açıklarlar. Biz de bu rayiç bedel üzerinden taşımacılık hizmetlerimizi sürdürürüz. Ambar kargo nakliyat km bilgisi ile ev taşıma km bilgisi farklılık gösterebilir. Taşınan yük ve mesafeye bağlı olarak nakliyat km fiyat bilgisi oluşturulur.

You cannot copy content of this page