Monica Bellucci kaç yaşında, Monica Bellucci kimdir mesleği ne? Monica Bellucci boyu kaç? Monica Bellucci Son Hali

24.04.2022
Monica Bellucci kaç yaşında, Monica Bellucci kimdir mesleği ne? Monica Bellucci boyu kaç? Monica Bellucci Son Hali

Monica Bellucci kaç yaşında, Monica Bellucci kimdir mesleği ne? Monica Bellucci boyu kaç? Monica Bellucci Son Hali

Monica Bellucci, 1989’dan 1995’e kadar erkek oyuncu Nicola Farron ile nişanlı kaldı. 1999 senesinde Dobermann ve Dönüş Yok da dâhil olmak suretiyle birçok filmimizde birlikte oynadığı meşhur Fransız beyaz perde oyuncusu Jean-Pierre Cassel’in oğlu Vincent Cassel ile evlenen Bellucci, 12 Eylül 2004’te Roma’da Deva isminde bir kız evladı dünyaya getirdi.

Monica Bellucci ile eşinin, aralarındaki birlikteliğin rutinleşmemesi için ayrı evlerde yaşadıkları bilinmektedir. 2010’da Leonie isminde ikinci kızı dünyaya geldi. 2013’te boşandı.

Bellucci, Bram Stoker’s Drucula’da rol aldığından beri pek oldukca filmimizde oynamıştır. Güzelliği, oyunculuğundan daha çok değerlendirme mevzusu olsa da bilhassa Malena ve Dönüş Yok filmlerindeki performansı beğeni toplamıştır.

2006 Cannes Film Festivali’nde jüri üyeliği meydana getiren Bellucci, bir röportajında meşhur İtalyan sanatçılar; Sophia Loren ve Claudia Cardinale’nin, oyunculuğunun esin kaynakları olduklarını söylemiştir. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra Monica Bellucci, Avrupa ve Amerika dergileri ve web siteleri tarafınca birçok kere “En Güzel” ve “En Seksi” hanım seçilmiştir.

Meşhur beyaz perde oyuncusu ve manken Monica Bellucci’ye dair bilgiler merak mevzusu oldu. Biroldukca kullanıcı arama motorlarında Monica Bellucci kimdir? Kaç yaşlarında, nereli, mesleği ne? şeklinde soruların yanıtlarını arıyor. İşte detaylar…

Monica Bellucci günün en oldukca aratılan isimlerinden biri oldu. İnternet kullanıcıları, meşhur oyuncuyla ilgili bilgiler aratıyor. Peki, Monica Bellucci kimdir? Monica Bellucci kaç yaşlarında? Monica Bellucci nereli? Monica Bellucci’nin boyu kaç? Monica Bellucci’nin mesleği ne? İşte Monica Bellucci ile ilgili tüm bilgiler…

MONICA BELLUCI KİMDİR?

“Monica Anna Maria Bellucci” Città di Castello, Umbria, İtalya’da taşıma şirketi sahibi Luigi Bellucci ile ressam Maria Gustinelli’nin kızı olarak 30 Eylül 1964 tarihinde dünyaya geldi. 16 yaşlarında Liceo Classico isminde okula başladığı sıralarda modellikle tanıştı.

İlkin, Perugia Üniversitesi’nde avukatlık kariyerinde ilerlemek için hukuk eğitimi görmüş olduğu sıralarda okul harcamalarını karşılamak amacıyla modellik yapmış oldu. Fakat modelliğin cazibesi Monica’yı hukuk eğitiminden uzaklaştırdı. 1,73 m boyundaki Bellucci, 1988’de Avrupa’nın moda merkezlerinden önde gelen Milano’ya taşındı ve güzelliği ile kısa sürede dikkat çekti.

Bir süre sonrasında Elite Model Management ile anlaşan Bellucci, 1989’dan itibaren ilkin Paris’te göze çarptı, ardındansa Avrupa haricinde New York’ta da tanınan bir model hâline geldi. Fransız Elle dergisi şeklinde dergiler için poz verdikten sonrasında Giuseppe Tornatore’nin çekmiş olduğu Dolce & Gabbana’nın Black & White reklam filmimizde oynadı.

1989’da oyunculuğa geçmek için dersler almaya süregelen Bellucci, 1990’ların başlangıcında birkaç tv filmimizde ufak roller aldı. 1992 senesinde ilk büyük beyaz perde denemesi olan ve Gary Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins ve Keanu Reeves’in başrollerinde olduğu Francis Ford Coppola filmi Bram Stoker’s Dracula’da, Dracula’nın vampir hanımlarından birini canlandıran Bellucci, 2000’e kadar ortalama 20 filmimizde küçüklü büyüklü rollerde oynadı.

2000 yılında yapılmış Giuseppe Tornatore filmi Malena’da genç ve güzel dul bir bayan olan ‘Malena’ karakterini canlandıran Bellucci, bu başrol yardımıyla büyük dikkat çekti. İngilizce konuşulan çevrelerde de büyük alkış toplayan Malena’nın arkasından 2002 yılında yapılmış Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre’da ‘Kleopatra’yı oynadı. Nihayet aynı yıl Gaspar Noé’nin büyük yankı meydana getiren filmi Dönüş Yok’ta oynadığı başrolle dünya genelinde üne kavuştu.

2003 senesinde Matrix Reloaded ve Matrix Revolutions’ta ‘Persephone’ karakterini canlandıran Bellucci, 2004’te Mel Gibson’ın, senaristliğini yazdığı ve yönettiği The Passion of the Christ’ta Mary Magdelene karakterini oynadı.