Öğretmenlerin yıllık izni var mı? öğretmenlerin yıllık izin hakkı? Öğretmen yıllık izin kullanabilir mı?

13.11.2023
Öğretmenlerin yıllık izni var mı? öğretmenlerin yıllık izin hakkı? Öğretmen yıllık izin kullanabilir mı?

Öğretmenlerin yıllık izni var mı? öğretmenlerin yıllık izin hakkı? Öğretmen yıllık izin kullanabilir mı? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Öğretmenlerin yıllık izni var mı? öğretmenlerin yıllık izin hakkı? Öğretmen yıllık izin kullanabilir mı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Öğretmenler, yaz tatili ve dinlenme tatillerinde sadece hastalık ve diğer mazeret izinleri kapsamında izinli sayılırlar. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 103. maddesi uyarınca, öğretmenlere bu süreçlerde yıllık izin verilmez. Öğretmenlerin yaz tatili ve dönem arasındaki kısa tatilleri de diğer kadrolu ve sözleşmeli memurlar gibi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen yıllık izin hakkına tabi değildir.

Bu durumda, öğretmenlerin yıllık izin hakkı olmamasına rağmen ihtiyaç duymaları halinde ve gerekli şartları sağlamaları durumunda mazeret izni alabilmektedirler. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 103. maddesi, öğretmenlere yıllık izin verilmemesini açıkça belirtmektedir; ancak hastalık ve diğer mazeret izinleri dışında mazeret izni talepleri değerlendirilebilmektedir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Öğretmenlerin yıllık izni var mı? öğretmenlerin yıllık izin hakkı? Öğretmen yıllık izin kullanabilir mı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Öğretmenlerin seminerleri online mı, ne zaman ve kaç gün sürecek?

2023 2024 Kasım ayı yani ilk seminerler online oldu.

error: Content is protected !!