Özgün Aydın’ın eşi Dilan Saltık kimdir, nereli, kaç yaşında?

29.12.2022
Özgün Aydın’ın eşi Dilan Saltık kimdir, nereli, kaç yaşında?

zgün Aydın’ın eşi Dilan Saltık kimdir, nereli, kaç yaşında?

Özgün Aydın, Türk oyuncu. Ankara’da dünyaya geldi. Kavaklıdere İlköğretim Okulu, Namık Kemal İlköğretim Okulu, daha sonra Ayrancı Lisesinde okudu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Show TV ekranlarında yayınlanan ‘Güldür Güldür Show’un oyuncularından 37 yaşındaki Özgün Aydın, evlendi. Aydın, bir süredir birlikte olduğu sevgilisi Dilan Saltık ile nikah masasına oturdu.

Çiftin düğün töreni Fenerbahçe’de gerçekleşti. Törene; Necati Akpınar, Mert Fırat, Ali Sunal, Doğa Rutkay, Didem Balçın gibi ünlü isimler katıldı.

Mutlu günlerinde yakın arkadaşları ve ailelerinin yalnız bırakmadığı ikilinin nikah şahitliklerini Didem Balçın ve Alper Kul yaptı. Çiftin nikah töreninde fotoğraflar da sosyal medyada paylaşıldı.

ÖZGÜN AYDIN KİMDİR?

Özgün Aydın 6 Eylül 1984’te Ankara’da doğdu. Kavaklıdere İlköğretim Okulu, Namık Kemal İlköğretim Okulu, daha sonra Ayrancı Lisesinde okudu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda okuduğu fakültenin Tiyatro Bölümü’nün oyunculuk sınavına girdi ve kazandı.

Ankara’da daha öğrenciyken, set tanımak için birkaç dizide oynadı. Daha sonra ‘Abdülhamit Düşerken’ adlı, TRT yapımı bir filmde figüranlık yaptı. ‘Çıkışyokland Cumhuriyeti’ni Öteki Tiyatro’da, ‘Bir Karşılaşma Bir Nedir’ oyununu Oyunbazlar Tiyatro Topluluğu’nda oynadı.

Özgün Aydın’ın ilk çalıştığı tiyatro Duru Tiyatro oldu. Ardından Levent Kırca Tiyatrosu’nda yer aldı. ‘Selamün Kavlen Karakolu’ oyununda gösterdiği performanstan dolayı 13. Direklerarası Seyirci Ödülleri ve 2012- 2013 sezonu En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı. 2012-2013 sezonundan beri Ankara Sanat Tiyatrosunun kadrosunda da yer almaktadır.

Show TV ekranlarının komedi klasiği ‘Güldür Güldür Show’un oyuncularından Özgün Aydın (37), evlendi. Aydın, bir süredir birlikte olduğu sevgilisi Dilan Saltık ile nikah masasına oturdu.

Çiftin Fenerbahçe’de gerçekleşen düğün törenine; Necati Akpınar, Mert Fırat, Ali Sunal, Doğa Rutkay, Didem Balçın gibi ünlü isimler katıldı.

Mutlu günlerinde yakın arkadaşları ve ailelerinin yalnız bırakmadığı ikilinin nikah şahitliklerini Didem Balçın ve Alper Kul yaptı. Çiftin nikah töreninde fotoğraflar da sosyal medyada paylaşıldı.

ÖZGÜN AYDIN’IN ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

2006- Belgelerle Kurtuluş Savaşı (Öteki Tiyatro)
2007- Çıkışyokland Cumhuriyeti (Öteki Tiyatro)
2008- Şah Mat (Duru Tiyatro)
2009- Bir Karşılaşma Bir Nedir (Tiyatro Oyunbaz)
2010- Bunu Yapan İki Kişi (Tiyatro Dan)