Şahin Kırbıyık kimdir? Kaç Yaşında, Nerelidir? Şahin Kırbıyık Eşi kimdir, ekşi iletişim?

07.05.2022
Şahin Kırbıyık kimdir? Kaç Yaşında, Nerelidir? Şahin Kırbıyık Eşi kimdir, ekşi iletişim?

Şahin Kırbıyık kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Şahin Kırbıyık Eşi kimdir, ekşi iletişim?

Şahin Kırbıyık 1967 yılında dünyaya geldi. Şahin Kırbıyık başarılı bir iş insanıdır. Şahin Kırbıyık aynı zamanda Tarsus İdman Yurdu Başkanıdır. Şahin Kırbıyık aynı zamanda Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Şahin Kırbıyık 27 Aralık 1967’de Mersin’in en büyük ilçesi, tarihi ve kadim bir kent olan Tarsus’un Kızılmurat Mahallesi’nde doğdu.

Şahin Kırbıyık‘ın dedesi şekercilikle uğraşıyordu.

Şahin Kırbıyık‘ın dedesi Lokum, bandırma, cezerye gibi yöreye ait tatlıların imalatını yapıyordu.

Gerisini kendi ağzından dinleyelim. “Şehir merkezinde güzel bir dükkânımız vardı. Babam da o dükkânda mesleği babasından öğrenerek işe başlamıştı. Babam işi biraz kavradıktan sonra iş yerini dedem babama devretti. Babam devraldıktan sonra ben de ağabeyimler ile birlikte dükkâna gitmeye başladım. Gidip gelirken elbette boş durmuyor, bizatihi çalışıyordum. Böylelikle esnaflığı ve ticareti öğrenmeye başladım. Babam şekercilik işlerini sürdürürken bir anda yem fabrikası açtı. 1970’li yıllarda Tarsus’ta Beydeğirmeni denilen yerde ‘Kırbıyıklar Yem Fabrikası’ açıldı. Açıldı ama işler istenilen seviyede gitmedi ve babam fabrikayı kapatmak zorunda kaldı. Herkesin bildiği işi yapması gerektiğini o dönem babam bana net bir ifade ile öğretti. Aslında bu fabrika hem babama hem de bizlere bir daha asla satın alamayacağımız bir tecrübe de sağladı.” dedi.

Soyadımız Oğuz Boylarına kadar uzanmaktadır. Bizler Karakeçili Yörüklerindeniz. Sayıca çok olduğumuz için bizim boyların kimisi Antalya tarafına, kimisi Denizli tarafına geçmiş. Kırbıyık soyadı daha sonra Yörük kimliğimize adeta bir nişan oldu. Soyadımla, Yörüklüğümle her daim gurur duydum. şekkinde konuşmasına devam etti.

Şahin Kırbıyık 1967 yılında dünyaya geldi. Şahin Kırbıyık başarılı bir iş insanıdır. Şahin Kırbıyık aynı zamanda Tarsus İdman Yurdu Başkanıdır.

Şahin Kırbıyık aynı zamand Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Çalışma hayatına barmenlik yaparak başlamıştır.

Dedesinin geçmiş te şekercilik yaptığını, Lokum, cezerye ve bandırma gibi yöreye ait olan tatlıların imalatı ile ilgili çalıştığını dile getirmiştir.

İlerleyen süreçte babası 1970’li Kırbıyıklar Yem Fabrikası’nı açmış, Şahin Kırbıyık’da esnaflık ve ticareti o dönemlerde öğrenmiştir.

Soyadının Oğuz boyları’na uzandığını, kendilerinin Karakeçili Yörüklerinden olduğunu ve yörüklüğü ile her zaman gurur duyduğunu aktarmıştır.

Askere gidip geldikten sonra oturduğu mahallede market ve zaruri tüketim ürünleri satan bir bakkal açmıştır. Daha sonra annesinin 10 dönümlük bir arsasının satıldığını ve Mersin Limanı A Kapısı karşısına Adonis isminde bir deri mağazası açmış ve iş hayatına devam etmiştir.