Seda Önder kim? Seda Önder kimdir, kaç yaşında, nereli? Seda Önder Boyu, Kocası, Ekşi

24.05.2022
Seda Önder kim? Seda Önder kimdir, kaç yaşında, nereli? Seda Önder Boyu, Kocası, Ekşi

Seda Önder kim? Seda Önder kimdir, kaç yaşında, nereli? Seda Önder Boyu, Kocası, Ekşi

Seda Önder, 23 Kasım 1987 yılında Sakarya’da doğdu. Aslen Boşnak kökenlidir. Makine Ressamlığı bölümü mezunu olan Seda Önder, müziğe olan ilgisi ve yeteneği ile bu alanda bir kariyer hedefleyerek, Demet Akalın, Yeşim Erçetin ve Yaşar İpek gibi isimlerin vokalistliğini yaptı.

2012 yılındaki haberlere göre AlişanSeda Önder ayrılığında şok iddia: Evli bir işadamı, “O kıza güvenme” deyince Alişan, sevgilisinin geçmişini araştırdı. Seda‘nın evli bir futbolcu, şarkıcı Yaşar İpek, söz yazarı Ersay Üner ve türkücü Murat Kurşun ile birlikte olduğu söylentilerini duyunca da ilişkiyi bitirdi.

183 Cm boyundadır.

2016 yılında Genç şarkıcı Seda Önder uzun zamandır birlikte olduğu İhsan Sapan’la dünyaevine girdi

Seda Önder dün akşam uzun zamandır birlikte olduğu ve Nisan ayında nişanlandığı İhsan Sapan ile evlendi.

Mutlu haberi sosyal medyadan duyuran Önder, törenden fotoğraflarını takipçileriyle paylaştı. Kısa sürede binlerce beğeni alan fotoğraflara ‘tebrik’ yorumları yapıldı.

Seda Önder Biyografi

23 Kasım 1987 tarihinde Sakarya da doğmuştur. Aslen Boşnak’tır. Makine Ressamlığı mezunu olup kısa bir süre dekaratörlük yapmıştır. Küçük yaşlardan beri Müziğe olan ilgisini dile getiren Seda Önder daha sonra Müzik ve modellik yapmaya başlamıştır. Demet Akalın Yaşar İpek ve Yeşim Erçetin’e vokalistlik yapmıştır.
11-12 yaşımda İstanbul’a taşındı. Bir röportajında, “Hayatımda müzik hep birinci plandaydı. İstanbul’a taşındığımızda bu hayallerime daha yakınlaştığımı hissettim. Mutlu bir çocukluk geçirdim. Çocukluğumu doya doya yaşadım diyebilirim.


Aslında müzik hep birinci hayalimdi fakat genç bir kız olmaya başladığımda güzelleştikçe etrafımdaki insanlar modellik ve oyunculuk yapmam gerektiğini aşılamaya başladılar. Bir süre profesyonel anlamda modellik yaptım. Fakat içimdeki müzik aşkı her zaman daha ağır bastığı için müzik yapmaya karar verdim. Çocukken hayallerimin arasında ilk sırada olan pop kadın şarkıcısı olma durumunu gerçekleştirmiş oldum. Sonra doğru insanları bulduğumda Şaheser adlı albümü yaptım. Tek amacım başarılı, doğru müzik yapan halkın sevdiği bir pop kadın sanatçı olabilmek” ifadelerini kullanmıştır. En büyük hayaliniz nedir sorusuna Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemi temsil etmek cevabını vermiştir.

İnternette arama motorundan ajansları arayıp gelmek istediğini ifade etmiş daha sonra bir ajansla anlaşmıştır.
Alişan ile yaşamış olduğu kısa bir birliktelik ile adını duyuran başarılı sanatçı daha sonra çıkarmış olduğu Şaheser adlı albümüyle Müzik piyasasına hızlı bir adım atmıştır. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanmaktadır.
Vermiş olduğu bir röportajda “Sakarya doğumluyum aslen ise Boşnağız diyerek kökenlerinin Bosna’ya dayandığını” söylemiştir. 2016 yılında İhsan Sapan ile evlenmiştir. Tanem Yade ve Beran adında iki çocuğu bulunmaktadır.