Seda Selek Biyografi? Seda Selek Doğum Tarihi? Seda Selek fotoğrafları? Seda Selek boyu

24.10.2023
Seda Selek Biyografi? Seda Selek Doğum Tarihi? Seda Selek fotoğrafları? Seda Selek boyu

Seda Selek Biyografi ? Seda Selek Doğum Tarihi ? Seda Selek fotoğrafları

Seda Selek, Haber Spikeri Tunç Arslanalp ile evlidir.

Tunç Arslanalp ile 2008 yılında evlendi. Bu evliliklerinde “Duru” isminde bir kızları bulunmaktadır. Haber Global televizyon kanalının ekran yüzü olan, sabahları haber sunan Seda Selek adını verdiği “Seda Selek ile Türkiye’de Sabah” programını sunan Seda Selek son olarak Halk TV’ye transfer oldu.

İşte Seda Selek biyografi:

Seda Selek, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Selek, İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Aynı şekilde üniversiteyi İstanbul Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünde bitirdi. Medya dünyasına 2000 yıllarının başında “Number One Tv” ile başladı. Daha sonra TV8’de devam etti.

Sunuculuk hayatına ilk olarak 2000 senesinde Number One TV’de sunuculuk yapmaya başlayarak sektöre giren Selek, ardından TV8, TGRT gibi çeşitli televizyon kanallarında çalıştı. Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu. 1999 yılında Kuşdili Eğitim Merkezi’nde altı ay süresince, TRT spikerleri, tiyatrocu ve seslendirme sanatçılarından diksiyon ve spikerlik eğitimi aldı.

Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra 2000 yılında Number One TV’de sunuculuk yaparak medya sektörüne adım atmıştır. Ardından Kadınlar Meclisi adlı programda sunuculuk yapan Seda Selek, aynı kanalda Günün Manşeti adlı programı da sundu. Sizlere en doğru bilgileri tarafsız şekilde iletiyoruz. Birçok tv kanalında sunuculuk ve moderatörlük yapan Selek, son olarak Halk TV’de yer almaktadır. Seda Selek, kendisi gibi spiker olan Tunç Arslanap ile 2008 yılında dünyaevine geldi. Çiftin bu evlilikten Duru isminde bir kızları oldu. Ünlü spiker, uzun bir süredir Halk TV’nin Gündem Özel programında sunuculuk yapıyor.