Selena Kuzey kimdir? Selena Kuzey Gerçek adı? Selena İremsu Gerçek adı? Selçuk Yapar kimdir?

06.06.2022
Selena Kuzey kimdir? Selena Kuzey Gerçek adı? Selena İremsu Gerçek adı? Selçuk Yapar kimdir?

Selena Kuzey kimdir? Selena Kuzey Gerçek adı? Selena İremsu Gerçek adı?

Kuzey Gerçek Adı Selçuk Yapar kimdir?

1979 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelen Selçuk Yapar, aslen Karadeniz’lidir. Babası Güven Yapar TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı olduğu için çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Şarkılarını söylemeye babasıyla beraber gittiği, TRT İstanbul Radyo stüdyolarında başlamıştır.

SELÇUK YAPAR KİMDİR?

1979 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelen Selçuk Yapar, aslen Karadeniz’lidir, ancak henüz il olarak memleketi bilinememektedir.

Babası Güven Yapar TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı olduğu için çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir.

Şarkılarını söylemeye babasıyla beraber gittiği, TRT İstanbul Radyo stüdyolarında başlamıştır.

Lise eğitiminin ardından, amatör olarak sahne almaya başlamış, o dönemden itibaren bu mesleği profesyonel olarak yapmaya karar vermiştir.

İlerleyen süreçte, ülkemizin önde gelen müzik şirketlerinden olan, Universal Müzik ile görüşmüş ve yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Kısa sürede profesyonel olarak sözleşme imzalayan sanatçı, bir yandan şan dersleri, bir yandan beste arayışlarına girmiştir. Ancak bir süre sonra şirketin yaşadığı bir sorun nedeni ile proje askıya alınmıştır. Daha sonra bir kaç müzik şirketi ile albüm için temaslarda bulunan Selçuk Yapar, 2004 senesinde, Türkiye’de düzenlenmiş olan Kanal D POP STAR yarışmasının seçmelerine katılmaya karar vermiştir. Jüriler arasında hayal ettiği bir çok ünlü ismin menajeri Ahmet Şan’da bulunmakta idi.

Elemeleri kazanmış ve sonucunda ünlü menajer açıklamıştır. Yarışmanın finalistlerinden olmuş, çok ses getirmiş ancak elenmiştir.

2009 yılında ise Yürek Farkı isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.

Müzik ve oyunculuk hayatının yanı sıra ticari hayatını da sürdürün başarılı sanatçı bir süre sonra kendi yapım şirketini kurmaya karar vermiştir. Hem kurucusu, hem de ortağı olduğu, YPR MUSIC PRODUCTION’ı kurmuştur. İlk single çalışmasını kendi yapım şirketi ile İptal ismiyle çıkarmıştır.

Selena İremsu Gerçek adı Sevcan Akan kim?

Gerçek Adı

Sevcan Akan

Cinsiyet

Kadın

Doğum Tarihi

23 Eylül 1988

Doğum Yeri

İstanbul

Eğitim

Üniversite Öğrencisi