Sema Ergenekon kimdir? Sema Ergenekon kaç yaşında, aslen nereli? Sema Ergenekon eşi kim?

16.05.2022
Sema Ergenekon kimdir? Sema Ergenekon kaç yaşında, aslen nereli? Sema Ergenekon eşi kim?

Sema Ergenekon kimdir? Sema Ergenekon kaç yaşında, aslen nereli? Sema Ergenekon eşi kim?

Yargı’nın sevilen karakterlerinden Eren komiseri canlandıran 49 yaşındaki Uğur Aslan’ın eşi olan Sema Ergenekon aynı zamanda Yargı dizisinin senaristidir. Sema Ergenekon 9 Nisan 1977 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

005 yılında yayınlanan Dolunay adlı televizyon dizisinde senaryo yazarı olarak, sektöre adım atan Ergenekon; Gümüş, Sıla, Melekler Korusun ve Lale Devri gibi dizilerde senaristlik görevi üstlenmiştir.

Sema Ergenekon, 9 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Senarist, yapımcı, oyuncu Ergenekon, Ankara Üniversitesi DTCF Dramatik Yazarlık Bölümü mezunudur. Sema Ergenekon, 2005 yılından itibaren dizi senaryosu yazmaya başlamıştır.

Ergenekon, oyuncu Uğur Aslan’la evlidir. 22 yıldır mutlu bir birliktelikleri bulunan çiftin bu evlilikten üç çocuğu bulunmaktadır.

stanbul’da doğup büyüyen Sema Ergenekon üniversite eğitimini Ankara’da yapmış ve eşiyle de burada tanışmıştır. 9 Nisan 1977 doğumlu olan Sema Ergenekon, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

2005 yılında yayınlanan Dolunay adlı televizyon dizisinde senaryo yazarı olarak, sektöre adım atan Ergenekon; Gümüş, Sıla, Melekler Korusun ve Lale Devri gibi dizilerde senaristlik görevi üstlenmiştir. Hayatının en başarılı işlerinden biri olan ATV’de yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde rol aldığı Karadayı dizisiyle birlikte 14. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri’nde En İyi Senaryo ödülüne layık görüldü.

Fox TV’de yayınlanan Karagül dizisiyle uzun soluklu bir işe imza attı ve izleyenler tarafından oldukça beğenildi. 2014 yılında Kara Para Aşk dizisinde senarist koltuğunda oturdu. 2017 yılında Kara Yazı ve Siyah Beyaz Aşk dizilerinde senaryo yazarlığı görevinde bulundu. Kariyerinde birçok başarılı proje bulunan Sema Ergenekon, 2018’de Show TV’de yayınlanmaya başlayan Gülperi dizisinin senarist koltuğuna oturarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Pek çok başarılı film ve diziye imza atan Sema Ergenekon şu an Yargı dizisi ile beraber ekranlarda ismini sıklıkla duyduğumuz bir senarist. Bunun gibi adını duyurmuş pek çok dizide de emeği geçen Sema Ergenekon senaristlik hayatını büyük bir başarı ile devam ettirmektedir.