Yücel Arzen Kimdir, Kaç Yaşında, Çocuğu Var Mı? Yücel Arzen’in Eşi Ayla Hacıoğulları Kimdir?

18.05.2022
Yücel Arzen Kimdir, Kaç Yaşında, Çocuğu Var Mı? Yücel Arzen’in Eşi Ayla Hacıoğulları Kimdir?

Yücel Arzen Kimdir, Kaç Yaşında, Çocuğu Var Mı? Yücel Arzen’in Eşi Ayla Hacıoğulları Kimdir?

Yücel Arzen 1970 yılında Adana’da doğdu. Müzisyen ve piyanisttir. 1988 yılında İ.T.Ü Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı’na girmeye hak kazanmıştır. Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı ile Türk Halk Müziği; Erol Sayan, Selahaddin İçli ve Nurten Erberk ile Türk Musıkisi; Fayruz Tüzün ve Jirayır Arslanyan ile armoni-kontrpuan; Faris Akarsu ve Can Çoker ile piyano çalıştı. 1994 yılında İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü T.H.M Ana Bilim Dalı Bölümü’nde yüksek lisansa başladı.

Birçok ünlü isimle çalışan Arzen, sekiz yıl boyunca Onur Akın ve İbrahim Sadri ‘ye piyano ve bağlama çalmıştır.

150’ye yakın şarkı formundaki besteleri, Cem Karaca, Sertab Erener, Kıraç, Haluk Levent, Ahmet Özhan, Bülent Ersoy, Funda Arar, Mahsun Kırmızıgül, Ali Şan gibi isimler tarafından yorumlandı.

Yücel Arzen’in Kimseler Bilmez, Erzurum, Mehmet Akif, Bir On Şarkı gibi albümleri var.

2001 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından hazırlanan ‘Şiir Şehir İstanbul’ adlı eserin müziklerini yazdı. Eserleri Fatih Akın’ın Duvara Karşı, İstanbul Hatırası ve Ömer Vargı’nın İnşaat adlı filmlerinde seslendirme yaptı.

Başta ünlü yönetmen Atıf Yılmaz’ın ‘Güllü’ adlı oyunundan haraketle Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen müzikal olmak üzere birçok tiyatro oyunu ve çocuk oyununun müziklerini yazdı.

2007 yılında T.C.D.D tarafından hazırlanan ‘İstasyon Şefi, Eliyle’ adlı albümün müziklerini besteledi.

2008 yılında Devrim Gürenç ile birlikte çıkardığı ‘Bir Aşk On Şarkı’ adlı albümde Yarim Yarim, İki Alyans ve Yalancı Bahar eserleri bulunuyor.

Alişan’ın seslendirdiği Ah Le Yar şarkısının söz ve müziği de Yücel Arzen’e aittir.

Yücel Arzen’in Eşi Ayla Hacıoğulları Kimdir?


Ayla Hacıoğulları 1975 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun’da bitirdi. Üniversite öğrenimi Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümü’nde devam etti. 1996 yılında besteci ve kompozitör Yücel Arzen ile evlenerek İstanbul’a yerleşti. 1997’de oğlu Civan’ı doğurdu. Sonrasında anneliğin de verdiği ilhamla, o güne dek hobi olarak sürdürdüğü yazı çalışmalarını profesyonel alana taşıdı. 2003 yılında, “Yedi Gün Yedi Gece İstanbul Bir Bilmece” adlı ilk çocuk kitabını yayımladı. 2006’da ikinci oğlu Genco dünyaya geldi. Yazarın ilk kitabı 2010 yılında senaryolaştırıldı ve 43 bölümlük bir dizi olarak TRT’de yayınlandı. Aradan geçen yıllarda profesyonel metin ve senaryo yazarlığı yapmayı sürdürdü. Son olarak 2011 yılında, “İztanbul – Madalyon’un Laneti” adlı romanı yazıya döktü.