Yuri Boyka kimdir? Scott Adkins kimdir, nerelidiri? Scott Adkins kaç yaşında öldü?

23.05.2022
Yuri Boyka kimdir? Scott Adkins kimdir, nerelidiri? Scott Adkins kaç yaşında öldü?

Yuri Boyka kimdir? Scott Adkins kimdir, nerelidiri? Scott Adkins kaç yaşında öldü?

Scott Adkins, Lisa Adkins ile evlidir. Carmel Adkins adında bir çocukları vardır. 2001 yılında rol aldığı ilk filmi olan “Altın Yumruk İstanbul’da” filminde Jackie Chan ile beraber rol almıştır. 2006 yılında Undisputed II: Last Man Standing /Yenilmez 2 filmindeki Yuri Boyka karakteri ile tanındı.

Estetik tekme stilleriyle dünyada en iyi tekme atan 5 kişiden biridir. Scott Adkins, 17 Haziran 1976 tarihinde Sutton Coldfield, İngiltere’de John Adkins ve Janet Sanders çiftinin ikinci oğlu olarak doğmuştur. Ailesi kasaplık yapmaktadır. Craig adında abisi vardır. Spora meraklı olan Scott Adkins 10 yaşında judo öğrenmeye başlamıştır. 14 yaşında tae-kwon-do ya başlamış, birkaç yıl sonra da kick boksa başlamıştır. Bruce Lee ve Jean Claude Van Damme gibi yıldızları örnek almaktadır.


Scott Adkins, Tae-kwon-do hocası olarak dersler vermiştir. 21 yaşında iken Londra’daki Webber Douglas drama akademisinden teklif almış ancak bitiremeden okuldan ayrılmıştır. Sammo Hungve Jackie Chan ile birçok filmde beraber oynamıştır. Oynadığı filmler çoğunlukla aksiyon ve dövüş üzerinedir.


Scott Adkins, Lisa Adkins ile evlidir. Carmel Adkins adında bir çocukları vardır.


2001 yılında rol aldığı ilk filmi olan “Altın Yumruk İstanbul’da” filminde Jackie Chan ile beraber rol almıştır.


2006 yılında Undisputed II: Last Man Standing /Yenilmez 2 filmindeki Yuri Boyka karakteri ile tanındı.


2008 yılında “The Shepherd” filminde Jean Claude Van Damme ile beraber oynamıştır.


2012 yılında “Evrenin Askerleri: İntikam Günü” filminde Jean Claude Van Damme, Dolph Lundgren ile birlikte rol almıştır.