Zeynep Babacan kimdir? Ali Babacan eşi kimdir? Ülkü Zeynep Babacan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

06.06.2022
Zeynep Babacan kimdir? Ali Babacan eşi kimdir? Ülkü Zeynep Babacan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Zeynep Babacan kimdir? Ali Babacan eşi kimdir? Ülkü Zeynep Babacan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Üniversite ikinci sınıf öğrencisiyken tanıştığı DEVA Partisi kurucusu ve Genel Başkanı Ali Babacan ile 1995 yılında evlenen Ülkü Zeynep Babacan, Kerem, Dilara ve Hilmi isimlerinde üç çocuk annesidir.

Ali Babacan kimdir: Ali Babacan nereli çocukları: Ali Babacan aslen Ankara Şereflikoçhisar’lı. Babacan ODTÜ mezunu eşi ise Hacettepe tercümanlık bölümü çıkışlı. Ali Babacan ile eşi Zeynep Babacan’ın 3 çocukları var. Babacan ailesinin çocuklarının isimleri Kerem Babacan, Dilara Babacan ve Hilmi Emir Babacan.

Babacan’ın eşi Zeynep Babacan’la tanışması: Zeynep Babacan, Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisiyken ileride eşi olacak Ali Babacan’ın üç kız kardeşi Betül, Tuğba ve Merve ile yakın arkadaştı. Ali Babacan öğrenimini tamamlayıp ABD’den dönünce kardeşleri onları tanıştırdı. Zeynep Babacan eşi Ali Babacan ile evlenene kadar başı açıktı. Evlendikten sonra örtündü.

Çevirmen olan Ülkü Zeynep Babacan, 1975 yılında Ankara’da doğmuştur.

Ülkü Zeynep Babacan Evlenmeden Önceki Soyadı Nedir?

Güzelliği ve naifliği ile büyük beğeni toplayan Ülkü Zeynep Babacan’ın evlenmeden önceki soyadı, Yurter olarak bilinmektedir.

Ülkü Zeynep Babacan Ailesi

Memur bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ülkü Zeynep Babacan’ın bir ağabeyi ve bir kız kardeşi olduğu bilinmektedir.

Ülkü Zeynep Babacan Eğitimi

Ortaöğrenimini TED Ankara Koleji’nden tamamlayan Zeynep Babacan, Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Ülkü Zeynep Babacan’ın kapanmaya karar vermesi

Ülkü Zeynep Babacan tesettüre girmesini şöyle anlatıyor:

“Ben Atatürkçü bir okulda yetişmiş, kendi dini inançlarını yaşamaya çalışan Müslüman bir Türk kızıyım. Örtünmeye kendi irade ve isteğimle lise sonda karar verdim ama, elbette bunu orada uygulayamazdım. Ankara Koleji’nden sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü örtülü olarak bitirdim.

Ailemde benden başka örtülü yoktu, belki de onun için bu konuda beni desteklemedi. O zamanlar iki arada kalmıştım, bir yanda kolej ortamı, öbür tarafta okuduğum kitaplar, Allah’ın emri. Kendi kendime; ‘Örtünürsem isteğim gibi yaşayacağım, iç huzurum olacak, aksi halde hayatım çok farklı bir yöne de gidebilir’ deyip kararımı verdim.Başımdaki türban siyasi bir simge değil. Ayrıca bu amaçla örtünen bir kişiye de bugüne kadar hiç rastlamadım. Bazıları yobaz görünüşlü, bağnaz olabilir ama, bunu bütün başını kapatanlara mal etmemek lazım.”