Zeynep Erataman Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Zeynep Erataman kiminle evli, eşi kim?

30.06.2022
Zeynep Erataman Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Zeynep Erataman kiminle evli, eşi kim?

Zeynep Erataman Kimdir, Zeynep Erataman Kaç Yaşında, Zeynep Erataman Nereli? Zeynep Erataman kiminle evli, Zeynep Erataman eşi kim?

Zeynep Erataman 1980 yılında dünyaya geldi. 1997 yılında İtalyan Lisesi’ni bitirdi. 2001 yılında ABD’de Tufts Üniversitesi’nden Matematik ve Ekonomi dallarında dereceyle mezun oldu. Harvard Üniversitesi’nden Finans Muhasebesi sertifikası var. Finans ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösterdikten sonra Kasım 2008’de CNBC-e’de editörlük ve sunuculuk kariyerine başladı. Kanal kapanana kadar Dış Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılından itibaren ise Bloomberg HT Televizyonu’nda İlk Söz ve Piyasa Masası programlarını sunmaktadır.

Zeynep Erataman Kimdir, Zeynep Erataman Kaç Yaşında, Zeynep Erataman Nereli? Zeynep Erataman kiminle evli, Zeynep Erataman eşi kim?

Zeynep Erataman 01.01.1980 doğumludur. Yani 42 yaşındadır.

Zeynep Erataman 1997’de İtalyan Lisesini Olgunluk Sınavı birincisi olarak bitirdi.

2001 yılında ABD’de Tufts Üniversitesi’nden Matematik ve Ekonomi dallarında dereceyle mezun oldu ve Harvard Üniversitesinde Finans Muhasebesi kursu gördü.

Üniversite yıllarında Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği asistanlığı da yapan Erataman, Citibank Bireysel Bankacılık çatısı altında Servet Yönetimi konusunda uzmanlaştı.

Zeynep Erataman, 2003-2008 arasında yabancı mali kurumların dışında Robert College’de danışmanlık hizmeti verdi.

Zeynep Erataman, Kasım 2008’de katıldığı CNBC-E’de Dış Haber Editörlüğü ve Sunuculuk dışında kanalın dış ilişkiler sorumluluğunu da üstlendi.

Zeynep Erataman 2009’dan bu yana CNBC için Business Turkey adlı Türk ekonomisine dair İngilizce bülteni hazırlayıp sunuyor. Aralarında Dünya Ekonomik Forumu, OECD haftası, Faktoring Zirvesi, Automotivist, Değişim Liderleri Zirvesi ve DYG Yeni Medya Düzeni ile İstanbul Finans Zirvesinin de bulunduğu bir dizi etkinlikte moderatörlük yaptı.

Zeynep Erataman; Joseph Stiglitz, Nouriel Roubini, Ken Rogoff, Mark Mobius, Marc Faber, Angel Gurria, Pascal Lamy, John Lipsky, Zhu Min ve Charles Dallara gibi dünya ekonomisinin önde gelen isimleri ile söyleşiler gerçekleştirdi.

2015 yılının Kasım ayında ise Bloomberg HT Televizyonu’nda İlk Söz ve Piyasa Masası ile Bloomberg HT Radyo’da Çapraz Kur programlarını sunmaya başlamıştır.

You cannot copy content of this page